Šiaulių krašto akušerių draugijos konferencija „Gerai sveikatai reikia tiek nedaug…”

Perskaitytas Respublikinės Šiaulių ligoninės medicinos direktorės, laikinai einančios generalinio direktoriaus pareigas, Vaivos Makštutienės sveikinimas. Akušerių pasirinkta profesija, pasak gydymo įstaigos vadovės, įpareigoja daug kam. O ypač – būti dėmesingomis, rūpestingomis, daug meilės ir dėmesio skirti moterims, dovanojančioms gyvybę, bei naujagimiams, kurių kiekvieno atėjimas palytėtas švelnių medikių rankų.

„Kasdien jus lydi profesionalumas, puikus pasirengimas darbui, žinios, kompetencija ir, žinoma, didžiulė meilė savo darbui. Linkiu, kad šios savybės stiprėtų, ką jūs ir įrodote, rengdamos konferencijas, dalyvaudamos mokymuose“, – teigė V. Makštutienė.

Ypač sveikintinas akušerių siekis profesinio savarankiškumo. Kiekviena jų yra pasirengusi dirbti savarankiškai ir prisiimti atsakomybę už sveikatos priežiūros paslaugas. Moters ir vaiko klinikoje sudarytos puikios sąlygos šiam siekiui įgyvendinti. Akušerijos įstatyminė bazė yra tas kriterijus, kuris lemia akušerių savarankiško darbo galimybes.

Pasveikino akušeres ir Respublikinės Šiaulių ligoninės Moters ir vaiko klinikos direktorius, prof. Linas Rovas, palinkėjęs medikėms savo širdį ir meilę realizuoti darbo vietoje. „Labai norėčiau, kad tinkamai dirbtumėte savo vietoje, o tai, kad siekiate žinių, yra puiku“, – teigė gydymo įstaigos vadovas.

Konferencijoje daug dėmesio skirta moters sveikatai, jai išsaugoti, naujagimių sveikatai ir priežiūrai. Ginekologė Rasa Bubliauskienė skaitė pranešimą apie krūtų ultragarsinę diagnostiką.

Bubliauskienė trumpai aptarė, kada ir kodėl turi būti atliekama krūtų diagnostika. Pranešėja supažindino su trumpa aparatūros bei diagnostinių tyrimų istorija, tobulėjimu, aptarė mamografinio bei echoskopinio tyrimo privalumus bei skirtumus, atsakė į klausimą, kada kuris tyrimas naudingesnis. Šis klausimas, pasak gydytojos, kyla ir dėl pacienčių išreiškiamo noro atlikti arba atsisakyti tyrimo.

Pranešimą „Histeroskopijos: diagnostika ir gydymo galimybės“ skaitė akušerė-ginekologė I. Peršina–Žymantienė. Akušerė-ginekologė G. Valkerienė konferencijos dalyves supažindino su pirmo nėštumo trimestro (12 nėštumo savaičių) ultragarsine patikra.

Iš Vilniaus atvykusi medicinos atstovė D. Gaučytė papasakojo apie naujos kartos prenatalinį neinvazinį tyrimą – neoboną.

Kiekvienas naujagimis, prie kurio, ateinančio į šį pasaulį, prisiliečia akušerių rankos, suteikia ne tik džiaugsmo, bet ir rūpesčių. Apie rūpesčius, kurių iškyla, kai naujagimiai gimsta iš mekonijumi užterštų vaisiaus vandenų, pranešimą skaitė akušerė-ginekologė E. Bogužienė. Apie žindymo pagalbininkus papasakojo medicinos atstovas iš Vilniaus R. Nemanis. Laboratorinės medicinos gydytoja J. Songailienė ir medicinos genetikė M. Smirnova kalbėjo apie visuotinę naujagimių patikrą dėl įgimtų medžiagų apykaitos ligų.

Medicinos dr. gydytojas akušeris-ginekologas skaitė pranešimą „Estrogenas brandžiai moteriai“. Aptartos ir aktualios nevaisingų porų problemos. Vaisingumo centro vadovė akušerė-ginekologė G. Bogdanskienė skaitė pranešimą „Nesibaigiančių ginčų objektas – kitaip pradėti vaikai“. Gydytojas akušeris-ginekologas R. Šaulys perskaitė aktualų pranešimą „Gimdos kaklelio vėžio operacinis gydymas minimaliai invazyviais metodais – dabartis ir ateities perspektyvos“.