Moters reprodukcinės sveikatos galimybės (pagrįstos moksliniais įrodymais)

Moters reprodukcinės sveikatos galimybės (pagrįstos moksliniais įrodymais)

2019 metų gruodžio 13 dieną Šiauliuose įvyko Lietuvos akušerių asociacijos organizuota šventinė konferencija. Konferencijos tema: ,,Moters reprodukcinės sveikatos galimybės (Pagrįstos moksliniais įrodymais)“. Tarp salėje sėdinčių dalyvių tvyrant šventinei nuotaikai, lektoriai skaitė rimtus ir aktualius šiai dienai pranešimus.

Pirmoji savo pranešimą skaitė lektorė gyd. venerologė Reda Vaitkevičiūtė-Macaitienė iš Šiaulių. Pranešimo tema: ,,Veneros ,,dovanų“ tampa vis sunkiau atsikratyti…“. Tema išdėstyms platus ir įdomus – nuo senovės priešistorės iki šių dienų statistikos duomenų. Venerologės pranešimas atskleidė, kad ,,veneros“ ligos iki pat šių dienų lieka aktualios ir vis dar tebegyvuojančios tarp visuomenės.

,,Pirmoji priemonė…“, tai tema Gedeon Richter produktų vadybininkės Miglės Grybinienės iš Vilniaus. Atstovė kalbėjo apie naujo ir tyrimais įrodyto produkto veiksmingumą gydant ŽPV sukeltus gimdos kaklelio pokyčius.

Šiaulių Moters ir vaiko klinikos l.e.p. direktorė, gyd. akušerė – ginekologė Emilija Bogužienė skaitė rimtą ir jautrų pranešimą: ,,Kitoks natūralus gimdymas: žuvęs vaisius gimdoje“. Gydytoja prieš pranešimo skaitydamą atsiprašė už galimas natūralias emocijas, kurios yra neišvengiamos kalbant tokia jautria tema. Gydytoja minėjo, kad kiekviena vaisiaus žūties priežastis jai asocijuojasi su realiai kažkada turėta ir išgyventa situacija savo darbe, todėl kalbėti yra dar sunkiau.

Apie skiepus nėštumo metu, kalbėjo gyd. infektologė Augustė Jelinskaitė iš Vilniaus. Infektologė pasakojo apie skiepus, kurie būtini keliaujant į tam tikras užsikrėtimo zonas. Taip pat pranešime pristatė ,,gyvas“ ir ,,negyvas“ skiepų vakcinas bei paminėjo, kokiais skiepais galima skiepyti moteris nėštumo metu.

Medicinos psichologė Evelina Sabaitytė iš Vilniaus, kalbėjo apie ,, Nėštumą, gimdymą ir psichikos sveikatą“. Psichologė aiškiai išdėstė galimus sutrikimus ir emocinį nestabilumą nėštumo ir pogimdyminiu periodu. Lektorė akcentavo, koks svarbus buvimas kartu su sutrikusia ir emociškai palužusią moterimi. Tokiu atveju svarbūs ne tik žodžiai, bet ir apkabinimai bei nuoširdus supratimas.
,,Gestacinis diabetas: gydymo ir priežiūros plano tendencijos“ – pranešimas gyd. endokrinologės Vilmos Vežbavičienės iš Klaipėdos. Endokrinologė informatyviai išdėstė naujus pakeitimus susijusius su nėščiųjų bei pagimdžiųsių moterų priežiūra, esant gestaciniam diabetui. Gydytoja akcentavo naujus GTT ėmimo intervalus bei pakeistas dabartines normas.

Prof. dr. Nijolė Savickienė iš Kauno, kalbėjo apie ,,Neįtikėtina žolelių galią moteriai“. Profesorė atskleidė kokios mus supančios žolės bei gėlės yra tikri vaistai moters organizmui. Akcentavo, kad paruošti vartojimui vaistiniai augalai veikia lygiai taip pat stipriai, o kartais gal net ir stipriau už cheminius vaistus, todėl juos vartoti reikia atsakingai, kaip nurodė gydytojas.

Apie mažakraujystę ir monofero panaudojimą pranešimą skaitė gyd. gastroenterologė Gitana Acutė iš Šiaulių. Gydytoja kalbėjo apie mažakraujystės simptomus bei jos priežastis, gydymo galimybes ir monofero panaudojimą serganties pacientams. Kalbėdama šia tema gastroenerologė paminėjo keletą realių situacijų pasitaikančių jos darbe, kas pranešimą padarė dar įdomesnį.

Paskutinioji savo mokslinį-tiriamąjį magistrinio baigiamojo darbo pranešimą pristatė Šiaulių akušerijos skyriaus akušerė Vitalija Andriuškienė. Jos pranešimo tema: ,,Nėščiųjų, sergančių nėštumo sukeltomis hipertenzijomis, nėštumo nerimo vertinimas“. Jos tyrimo išvados atskleidė, kad nėštumo hipertenzijos proporcingai susijusios su nėštumo metu patiriamu nerimu.

Konferenciją užbaigė kasmetiniai jubiliatų sveikinimai bei nuostabus, visų širdis suvirpinęs ir gražias emocijas sukėlęs šventinis Šiaulių akordionistų koncertas.