slide2

Praeities ir dabarties išbandymai – pamokos ateičiai

2018.12.14 Šiauliuose įvyko LAA konferencija
” Praeities ir dabarties išbandymai – pamokos ateičiai “.

Pasirinktos temos buvo aktualios ne tik specialistams, bet ir nėščioms. Daug klausimų sulaukė lektorė akušerė Roberta Tamošauskienė, kurios tema aktuali šiandienos jaunimui bei specialistams, prižiūrintiems nepilnametes nėščiąsias. Gydytojos neonatologės Vaidos Aleksandravičienės informatyvus pranešimas apie naujagimio sugrįžimą į namus sulaukė daug diskusijų, nes siekiame, kad informacija teisingai ir laiku apie naujagimio priežiūrą pasiektų PSPC personalą.

Nėštumo nutraukimą ir psichikos sveikatą gvildeno ir didelio auditorijos aktyvumo sulaukė medicinos studentas Adomas Danilevičius.

Tema ” Skrydžiai lėktuvu nėštumo metu ” sudomino ne tik akušerius, bet ir gydytojus ginekologus, kurių prižiūrimos nėščiosios keliauja po pasaulį ir nėštumo metu. Į visus pateiktus klausimus atsakė medicinos studentė Eglė Bareikienė.

Gydytoja ginekologė Raminta Baušytė plačiai išnagrinėjo ir pateikė atsakymus apie hiperandrogenizmą.

Gydytoja ginekologė med.mokslų daktarė Švitrigailė Grincevičienė supažindino su problemomis, kurios svarbios visoms moterims visais jų amžiaus tarpsniais. Gydytoja aptarė gydymo taktiką ir priežastis dėl kurių atsiranda vulvos niežulys.

Didelį susidomėjimą sukėlė gydytojo plastikos chirurgo Dariaus Bagdanavičiaus pranešimas „ Juk visos norime būti gražios…“ Amžinas klausimas ar taisyti kas gamtos duota – liko neatsakytas.

Plačiai buvo kalbėta apie naują SAM ministro patvirtintą įsakymą dėl gimdymų namuose. Ar bus saugus akušeris už stacionaro ribų, vykdamas priimti gimdymą į namus? Kaip bus organizuojamas darbas? Kas organizuos medicinos priemonių aprūpinimą ir t.t. Ar būtinas mažos rizikos gimdymų namuose akušerių koordinatorius, vertintojas – ekspertas, patarėjas šiai medicininei paslaugai įgyvendinti Lietuvoje? Diskusija vyko kartu su LAA prezidente Violeta Staniulevičiene, jai perskaičius pranešimą.

Renginio pabaigoje buvo pasveikinti metų jubiliatai, aptarti einamieji akušerių klausimai.

Koncertas skirtas artėjančioms šventėms praskaidrino nuotaikas.