276-20171215_085735-1024x1024

Mediko žinios sveikesniam gyvenimui

2017 m. gruodžio 15 d. KONFERENCIJA
,,MEDIKO ŽINIOS SVEIKESNIAM GYVENIMUI“
2017 metų gruodžio 15 dieną Šiauliuose vyko LAA, Šiaulių krašto akušerių draugijos konferencija – ,,MEDIKO ŽINIOS SVEIKESNIAM GYVENIMUI“. Konferencijoje dalyvavo ne tik Šiaulių krašto sveikatos priežiūros specialistai bet ir akušerės iš Klaipėdos.

Konferencijos metu buvo jaučiama šventinė dalyvių nuotaika, skambėjo saksofonisto Jono atliekama muzika bei kvepėjo rytinė kava ir saldėsiai, dalinama merginų apsirengusių snieguolėmis. Taip pat konferencijos dalyvius atvykusius į renginį pasitiko Šiaulių miesto policijos komisariato prevencijos
skyriaus atstovai, kurie visiems dalino atšvaitus ir dėkojo medikams už teikiamą pagalbą nukentėjusiems eismo įvykiuose.

Renginį pradėjo gydytoja akušerė-ginekologė Ingrida Jackūnienė iš Kauno. Tema – ,,Nėštumo vyresniame amžiuje ypatumai“ buvo įdomi bei aktuali ne tik akušeriams, ginekologams, bet ir salėje esantiems svečiams iš BPG centrų, ambulatorijų bei kitų gydymo įstaigų. Džiugiai nuteikė tai, kad į konferenciją atvyko ir keletas besilaukiančių vyresnio amžiaus moterų. Pranešimo išvadose buvo akcentuojama, kad nėštumas vyresniame amžiuje, tai galimos netikėtos komplikacijos, kurių dažnis proporcingai didėja su moters amžiumi. Sekančiame renginio pranešime buvo kalbama apie išsamių genetinių tyrimų atlikimą, naudojant naujausias, pažangiausias technologijas, kurias pristatė šveicarų
įmonės ,,Genoma Swiss Biotechnology“ atstovybės Lietuvoje vadovas Ainis Zoruba.(www.genoma.com)
Na o lektorius gydytojas infektologas Algimantas Baublys iš Šiaulių, nagrinėjo temą – ,,Susižeidimų aštriais instrumentais pasekmės, prevencija, skiepai“. Pranešime buvo kalbama ir apie skiepus medikams nuo hepatito C, bei šiuolaikinės visuomenės požiūrį į skiepus vaikams.

Lektorius med. dr. gydytojas akušeris – ginekologas Renatas Samulėnas iš Vilniaus, dėstė naujausias galimybes kaip išsaugoti moteriškumą brandžiame amžiuje. Tema – ,,Menopauzinė hormonų terapija – išsaugokime moteriškumą“, buvo daugeliui dalyvių labai aktuali, jei ne kiek dėl savęs, tai dėl savo artimų vyresnio amžiaus moterų. Renato Samulėno pranešimas, kaip visuomet, buvo šmaikštus ir tuo pačiu labai informatyvus, kuris visiems kėlė ne tik šypsenas bet ir didelį susidomėjimą.

Sekančio renginyje pristatomos temos turinys sudomino ne tik akušerius, bet ir gydytojus akušerius-ginekologus dirbančius Šiauliuose bei atvykusius iš Mažeikių, Klaipėdos. Gydytoja endokrinologė Vaiva Šarkovienė iš Vilniaus, išdėstė temą – ,,Skydliaukės ligos nėštumo metu“, supažindino su nėščiųjų priežiūra esant padidintam arba sumažintam TTH, išaiškino hormoninį skydliaukės gydymą, galimas komplikacijas esant sutrikusiai skydliaukės veiklai.

Doc. dr. gydytoja akušerė – ginekologė Dalia Regina Railaitė iš Kauno, savo pranešimu tema – ,,Dubens organų nusileidimas – konservatyvus ir operacinis gydymas“, sudomino renginyje dalyvaujančius medikus, dirbančius su tokią problemą turinčiomis pacientėmis. Aktualiausias klausimas – kokie pagrindiniai lemiantys veiksniai yra dubens organų nusileidimui? Akušeriams ir akušeriams-
ginekologams, gydytoja atsakė į labai aktualų ir nerimą keliantį klausimą, kad tarpvietės prakirpimas gimdymo metu ir susiuvimas po jo, neturi įtakos dubens organų nusileidimui. Taip pat lektorė išvardino konservatyvius gydymo būdus esant dubens organų nusileidimui, o tik po to pasirenkamą operacinį gydymą.
Antroje konferencijos dalyje svarbus pranešimas buvo lektoriaus iš Vilniaus dr. gydytojo genetiko Ramūno Janavičiaus kartu su gydytoja rezidente Rūta Marcinkute. Pranešimo tema – ,,Genetiškai paveldimas krūtų ir kiaušidžių vėžys klinikinėje praktikoje“. Gydytojas išdėstė galimybes, kokie pacientai gali nemokamai išsitirti paveldimas vėžines ligas. Taip pat akcentavo, kad krūtų vėžys paveldimas ne vien moteriškoje linijoje, tačiau galimas ir tarp vyriškosios lyties atstovų. Gydytoja rezidentė analizavo keletą klinikinių atvejų esant paveldimoms krūtų ir kiaušidžių vėžinėms ligoms, dėstė kaip yra išsiaiškinama paveldima vėžinė koduotė giminės ,,geneologiniame medyje“ bei kuriuos šeimos asmenis būtina ištirti.

Meniškas tatuiruočių subtilybes atskleidžiantis pranešimas buvo tatuiruočių meistrės Jolantos Pilipavičiūtės-Šakės iš Šiaulių. Jos tema – ,,Tatuiruočių menas ir iškilęs barjeras nuskausminimui gimdymo metu“ atskleidė ne tik šio meno grožį, norimą išreikšti mintį bet ir tikslą, ne vien sukurti išskirtinį grožį, bet ir norint paslėpti tam tikrus kūno defektus, trūkumus bei randus. Gydytoja anesteziologė – reanimatologė Jolita Čiuderė iš Šiaulių, perspėjo tatuiruočių meno mėgėjus, kad tai ne toks paprastas ir niekam žalos nedarantis piešinys ant kūno. Gydytojos tema – ,,Tatuiruotės ir apsunkinta anestezija gimdymo metu“, atskleidė, koks pavojus galimas spinalinės, epidūrinės nejautros metu. Koks dažų poveikis organizmui, koks gyvybę gelbėjant iškilęs pavojus anestezijos dūrio vietoje bei kitas subtilybes. Taip pat buvo kalbėta, kad gydytoja besiruošdama pranešimui, surinko informaciją apie dešimtis tatuiruočių salonų keliose Lietuvos miestuose, tačiau nei vienas neatitiko keliamų higienos ir antiseptikos reikalavimų, daug kur trūko privatumo procedūros atlikimo metu, informacijos apie naudojamas priemones bei dažų kokybę.

Paskutinioji renginio tema ne tik buvo labai aktuali sveikatos priežiūros specialistams, bet ir krūtimi maitinančioms ir vaikus auginančioms motinoms bei kitiems dalyviams. Gydytojos vaikų gastroenterologės Birutės Čijunskienės iš Klaipėdos pristatyta tema ,,Maisto ir žalingų įpročių poveikis krūtimi maitinamam kūdikiui“ buvo labai įdomi ir informatyvi tiems, kas domisi apie maisto žalą kūdikiams ir vaikams, konservantų, dažiklių ir kitų priedų daromą neigiamą poveikį, maisto kiekį, bei valgymo ypatumus, maisto paruošimą, skysčių trūkumą. Taip pat buvo kalbama apie vaikų vis dažnėjančius virškinimo trakto susirgimus, nutukimą, hormonų disbalansą organizme, kalbėta apie mūsų
organizmui netinkamus maisto produktus bei alergizuojančias jų savybes.

Nepavykus suderinti atvykimo su chemiku gydytoju onkologu Jurijumi Šulga iš Ukrainos, jo pranešimas – ,,Kaip nesusirgti ir gyventi be vaistų“ buvo atidėtas vėlesniam laikui.

Konferencijos pabaigoje, kaip visuomet Šiaulių akušerių draugijos renginiuose, taip ir šį kartą, buvo pasveikintos Šiaulių krašto akušerės jubiliatės 50-mečio ir 60-mečio proga, bei įteiktos atminimo dovanėlės.

Renginiui pasibaigus aptarti svarbūs klausimai bei einamieji reikalai draugijoje, o konferenciją vainikavo nuostabus šventinis koncertas, geros dalyvių bei lektorių nuotaikos, aplodismentai bei nuoširdžios šypsenos.