IMG_20210505_142355

Maloniai kviečiame Lietuvos akušerių asociacijos nares į Šiaulių akušerių draugijos konferenciją įvyksiančią 2021 m. gegužės 5 d.

Šiaulių krašto akušerių draugijos organizuojama konferencija 2021-05-05

Akušerio vaidmuo ir priežiūros filosofija nėštumo ir gimdymo metu…

Pagaliau po sunkių pandemijos paveiktų metų Šiauliuose įvyko gyvai surengta konferencija Tarptautinės Akušerių dienos proga.
Konferencija buvo griežtai kontroliuojama ir dalyvių skaičius ribotas. Tačiau, esant tokiai situacijai kiekvienas gyvas susirinkimas ir gyvo pranešimo klausimas buvo lyg didžiausia šventė, net visa atmosfera ir dalyviai jautėsi šventiškai nusiteikę.
Konferencijos tema – ,,Akušerio vaidmuo ir priežiūros filosofija nėštumo ir gimdymo metu“. Pranešimų temos buvo aktualios šių dienų situacijai, kad reikalinga kuo fiziologiškesnė gimdymo priežiūra, kuo artimesnis užmezgamas ryšys su paciente, tuo gimdymas baigiasi sėkmingiau. Gydytojos akušerės-ginekologės iš Šiaulių Emilijos Bogužienės pranešimo tema – ,,Akušerio emocinis ryšys nėštumo ir gimdymo metu su gimdyve“. Labai gražus, jautrus ir aiškiai išdėstytas pranešimas labai aktualia tema. Nes tik esant gimdyvės ir akušerės tarpusavio ryšiui, tikėtina sėkminga gimdymo baigtis ir geros liekamosios pogimdyminės emocijos.
Sekantis pranešimas buvo akušerės Jalantos Kucenko iš Šiaulių. Jos tema buvo – ,,Filosofinis gimdymas – kas po juo slepiasi…“. Pranešimas apie gimdymo supratimą, gimdymo plano pasirinkimą iš gimdyvės pusės bei akušerio galimybę išpildyti visus gimdyvės lūkesčius viso gimdymo metu.
Renginio metu aptarta nauja ir mums akušeriams labai aktuali 2021 m. redakcijos, nors dar SAM nepatvirtinta Akušerių medicinos norma, kurią glaustai ir aiškiai išdėstė LAA Prezidentė Violeta Staniulevičienė.
Šiaulių Moters ir vaiko klinikos akušerė Jurgita Gražulienė pristatė ataskaitą apie kokybės rezultatų valdymą bei vertinimą akušerijoje.
Konferencijoje negalėję dalyvauti lektoriai savo pranešimus parengė įrašydami video medžiagos forma. Gydytojas rezidentas Adomas Danilevičius šiuo metu esantis Danijoje pristatė pranešimą tema – ,, Kad liktų geras regėjimas po gimdymo…“. Kalbėjo apie akių problemas susijusias su nėštumu.
Kitas nuotolinis video pranešimas buvo docentės, socialinių mokslų daktarės, muzikos mokytojos – ekspertės Lolitos Jolantos Piličiauskaitės, tema – ,,Nėščiųjų muzikinis ugdomasis sveikatinimas“. Labai platus ir išsamus pranešimas apie kvėpavimo, muzikos, garsų, judesio pagalbą nėštumo metu bei po gimdymo. Suteiktos prieigos į pačios lektorės kurtas, dainuotas gražias, ramias lopšines.
Konferencija kaip visuomet baigėsi diskusijomis, klausimais, minčių pasidalinimais apie buvusius ir esamus pandeminius darbus, pokyčius bei patirtis.
Dėkojame visiems dalyvavusiems ir linkime sėkmingų darbų bei sveikatos.

P.S. Didžiausia padėka pagrindiniams mūsų rėmėjams:
– ,,Gandro lizdui“;
– ,,Medelai“ – be kurių žindymo ir kitų pagalbinių priemonių neišsiverstų nei viena pagimdžiusi moteris!