laa

Konferencija – AKUŠERIO VAIDMUO IR PROFESIONALUMAS…

Konferencijos aprašas

            Šių metų gruodžio 1 d., Šiauliuose vyko konferencija tema: ,,Akušerio vaidmuo ir profesionalumas pandemijos akivaizdoje“. Užtikrinant infekcijų prevenciją bei kontrolę ir gavus reikiamus leidimus, konferencija buvo surengta gyvai. Po sunkių metų prieš šventinė konferencija buvo labai laukiama, tačiau dalyvių skaičius buvo ribotas. Dalyvavę dalyviai ne tik gavo sertifikatus, tačiau ir labai daug naudingos bei įdomios informacijos.

            Konferencija prasidėjo nuo Respublikinės Šiaulių ligoninės infekcijų kontrolės skyriaus vedėjos Aušros Macijauskienės temos: ,,Mikrotraumos ir rankų priežiūra mediko darbe“. Specialistė dar kartą priminė, kaip svarbu taisyklingai prižiūrėti ir dezinfekuoti rankas darbo metu. Taip pat akcentavo mikro traumų registravimą, tinkamą žaizdos plovimą bei antisepciją, ir kodėl tai taip svarbu.

             Antra tema buvo gydytojos ginekologės Monikos Stasiūnaitės iš Šiaulių – ,,Gimdos kaklelio pokyčiai ligos atveju ir koreguota prevencinė programa“. Trumpu pranešimu gydytoja apžvelgė gimdos kaklelio randamus laboratorinius pokyčius ir tolesnių tyrimų planą radus pokyčių. Taip pat detaliau informavo apie gimdos kaklelio ambulatorinių prevencinių programų pasikeitimus nuo 2022 metų.

            ,,Provokuoti gimdymai“ – sekanti labai įdomi tema buvo gydytojos ginekologės Gintarės Valkerienės iš Šiaulių. Gydytoja išvardino pagrindines provokuojamų gimdymų priežastis, tarp kurių yra ir naujoji Covid-19 infekcija. Ginekologė išdėstė kiek gali trukti gimdymo sužadinimas, kokios taikomos sužadinimo schemos bei procedūros ir kada laikoma nepavykusiu gimdymo sužadinimu.

            Kita svarbi ir šiuo metu labai aktuali tema:  ,,Skiepai nėštumo metu“. Šią temą labai informatyviai ir įdomiai skaitė gydytoja ginekologė Daina Valančiūtė iš Šiaulių. Gydytoja išsamiai paaiškino vakcinacijos svarbą nėštumo metu, taip pat įvardijo kokiomis vakcinomis galima skiepyti nėščiąsias ir kuriuo nėštumo periodu tai atlikti saugiausia. Beje, gydytoja skaitė dar vieną pranešimą ,,Makšties gydymas baigtas. Kas po to?“, kuris dažnai moteriai tikrai aktualus. Gydytoja iš savo darbo patirties pabrėžė svarbiausius dalykus sėkmingam makšties gydymui bei prevenciją ligos atkryčiui.

            Kaip ir dažnos konferencijos vienas iš partnerių bei remėjų būna ,,Gedeon Richter Lietuva“, taip ir šioje dalyvavo jos atstovas gydytojas ginekologas Saulius Čigriejus ir skaitė pranešimą tema: ,,Menopauzė – estrogenų stokos urogenitalinis sindromas ir jo korekcija“. Specialistas kalbėjo apie naujus ir efektyvius vaistus menopauzės simptomams mažinti bei moters savijautai gerinti.

            Konferenciją užbaigė Lietuvos akušerių asociacijos prezidentė Violeta Staniulevičienė iš Vilniaus su tema: ,,Pokyčiai akušerių darbe ir gairės ateičiai Nacionalinės sveikatos sistemoje“. Prezidentė išdėstė norimus bei galimus pasikeitimus akušerių darbe ir visos Nacionalinės sveikatos priežiūros sistemos pokyčius, kurių reikia siekiant medikų ir aptarnaujamų pacientų gerovei ateityje.

Dėkojame visiems remėjams, dalyviams, lektoriams bei LAA komiteto nariams.

Linkime Jums gražių ir jaukių artėjančių švenčių!