20190503_120812

Akušerių konferencijoje įvertinti pasiekimai ir aptarti ateities planai

Respublikinės Šiaulių ligoninės Moters ir vaiko klinikoje vyko Lietuvos akušerių asociacijos ir Šiaulių akušerių draugijos surengta konferencija „Naujos akušerių patirtys ir mokslo žinios – kokybiška nėščiųjų ir gimdyvių priežiūra“. Šventiškoje aplinkoje konferencijos dalyvės ne tik klausėsi profesinių pranešimų, bet ir pasidžiaugė pasiekimais profesinėje veikloje, tobulėjime, mokėsi moters grožį tobulinančių visažo specialisčių gudrybių.

Konferencijos dalyvius Tarptautinės akušerių dienos proga sveikino Šiaulių akušerių draugijos pirmininkė Dalė Sungailienė bei Lietuvos akušerių asociacijos (LAA) prezidentė Violeta Staniulevičienė. Akušerių lyderės papasakojo apie profesines naujoves, apie atėjusį laiką burtis ir profsąjungas, tad ragino koleges kuo aktyviau jungtis į draugijos gretas. Buvo pasveikintos akušerės, įgijusius aukštųjų mokyklų diplomus.

Į šventę susirinkusias akušeres profesinės dienos proga pasveikino ir Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorius Remigijus Mažeika bei Moters ir vaiko klinikos vadovo pareigas laikinai einanti gydytoja ginekologė Emilija Bogužienė.

Moters ir vaiko klinikos gydytoja ginekologė Emilija Bogužienė perskaitė aktualų pranešimą „Artimųjų dalyvavimas gimdymo procese“. Šmaikščiai ir nuotaikingai gydytoja pasakojo apie gimdyklos kasdienybe tapusį tėvelių bei kitų artimųjų dalyvavimą gimdyme, aptarė visus „už“ ir „prieš“ , nes ne visada tėvelių buvimas gimdykloje yra gerai.

„Gerai kai vyras supranta, kad gimdymas – ir jo darbas, tačiau labai blogai, kai tėtį užvaldo baimė, kai išsprūsta nepagarbūs komentarai“, – pasakojo gydytoja apie situacijas, kurios kelia ne tik juoką, bet neretai ir pasipiktinimą.

Gimdyklos akušerė Jolanta Kuscenko aptarė nemedikamentinius gimdymo skausmų mažinimo būdus ir perskaitė pranešimą „Fiziologinio gimdymo nemedikamentinis nuskausminimas ir vertikalus gimdymas“. Šių būdų, pasak akušerės, reikia mokytis iki gimdymo. Ypač daug išmokstama nėščiųjų mokyklėlėje, kur aptariamos ir įvairios gimdymo padėtys bei tinkamos padėties pasirinkimas, gimdymą lengvinantys ir skausmus mažinantys būdai, kuriuos taikydamos gimdyvės gali apsieiti ir be nuskausminamųjų. Vertikalus gimdymas nors ir mažiau skausmingas, tačiau gimdyklose pasirenkamas retai.

Pranešimą „Šlapimo takų infekcija-kur link veda naujausi įrodymai“, skaitė gydytojas urologas Andrius Preidis. Jis akcentavo, jog ši problema ypač aktuali lytiškai aktyvioms moterims, kurias ligos epizodai gali varginti net tris kartus per metus. Gydytojas papasakojo apie ligos simptomus, cistitų sukėlėjus, aptarė gydymo galimybes.

Apie kompresinių kojinių naudojimą nėštumo metu ir po gimdymo kalbėjo šiaulietė Aurelija Džiugienė. Profesionali visažistė Gerda Valančienė kalbėjo aktualia moteris tema „Moters odos pokyčiai ir priežiūra brandžiame amžiuje“. Drauge su kolege visažistės ne tik papasakojo apie moters kosmetiką, bet ir praktiškai parodė, kaip atlikti makiažą į darbą einančiai medikei.

Konferencijos dalyvius pasveikinusi Lietuvos akušerių asociacijos (LAA) prezidentė Violeta Staniulevičienė perskaitė pranešimą „Lietuvos akušeriai ES akušerių bendrijos kontekste“. Pasak pranešėjos, šalies akušeriai jau 12 metų yra Europos akušerių asociacijos nariai, aktyviai dalyvauja veikloje, tačiau reikiamo palaikymo iš sveikatos apsaugos ministerijos nesulaukia. Todėl medikės ir ragina burtis į profsąjungą ir pačioms spręsti savo problemas.

Tarptautinei akušerių dienai surengta Respublikinės Šiaulių ligoninės akušerių konferencija skirta ir tobulėjimui, ir švendrei, ir darbui. (2594)

Zita KATKIENĖ

Respublikinės Šiaulių ligoninės
viešųjų ryšių specialistė

https://rsl.lrv.lt/

Zitos KATKIENĖS nuotr.